Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek
Výše hypotéky (celé koruny):
Doba splatnosti (celé roky):
Úroková sazba (aktuální sazby zde):
Výsledná splátka:

HYPOTÉKA NA POZEMEK - KOMPLIKACE

Kupujete-li pozemek na stavbu domu, je dobré si hned na začátku ověřit několik skutečností.

Pozemek, který budete financovat hypotékou, musí být určen k výstavbě. Vyhněte se pozdějším problémům a ověřte si, že na stavbu domu nekupujete například kus pole, na kterém se ani podle územního plánu s žádnou výstavbou nepočítá. banky pro schválení úvěru požadují, aby na pozemek již bylo vydáno stavební povolení, územní rozhodnutí nebo aby byl pozemek určený k zástavbě podle územního nebo regulačního plánu.

Pozemek by neměl být zatížen cizím zástavním právem. Jedinou výjimkou může být zástava stavební spořitelny (pokud poskytne písemný souhlas se zřízením zástavního práva hypoteční banky) nebo zástava, která zanikne ze zákona v důsledku použití Vašeho hypotečního úvěru.

K pozemku musí být zajištěn přístup z veřejné komunikace, nebo na základě věcného břemene zaneseného do katastru nemovitostí nebo na základě smlouvy s obcí, krajem či státem. Alternativou může být, že popsaný přístup k pozemku bude zajištěn později, ale před čerpáním hypotečního úvěru.

Jinou komplikací by mohly být Vaše případné obtíže se splácením dřívějších úvěrů. banky evidují Vaši platební morálku v bankovním registru a v případě negativních záznamů se Vaše šance na získání nové hypotéky značně snižují.

Než začnete stavět, uvažte, budete-li schopni bance předkládat faktury za stavební a další práce. Zatímco některé banky tyto podklady vyžadují, jiné umožňují čerpat úvěr (nebo jeho velkou část) i bez faktur.

Ověřte si, na jakou maximální výši hypotéky dosáhnete. Naši hypoteční odborníci Vám zdarma spočítají, kolik si můžete půjčit. Vyhnete se tak problému, kdy profinancujete pozemek, ale na dům Vašich představ již nebudete mít.

Poraďte se s odborníkem. Využijte služeb našeho právníka či architekta a předejděte tak případným problémům.

Náš právník bude vždy na Vaší straně. S minimálním nákladem se zbavíte starostí:

s přípravou a kontrolou smluvní dokumentace,

s analýzou právního stavu kupované nemovitosti,

s řešením případných právních problémů(stavební právo, restituce, věcná břemena, soudní spory.

Zajistíme pro Vás také kompletní škálu architektonických služeb:

analýza pozemku – zjištění zasíťovatelnosti pozemku, stav v územním plánu a případná úskalí, ověření další regulace území (památkové zóny, ochranná pásma aj.),

vypracování studie a projektu pro stavební povolení,

jednání s úřady – inženýring, vyřízení územního rozhodnutí a stavebního povolení / ohlášení,

nízkoenergetické domy a pasivní domy - návrhy, analýza nejoptimálnějších energeticky úsporných opatření vzhledem k lokalitě a návratnosti investic,

pomoc při získání dotací na energeticky úsporná opatření.

Jméno:
E-mail:
Mobil:
Město:
Vzkaz:
Datum a čas:
Výše hypotéky :
Preferovaná splatnost hypotéky (max. do 70 let věku):
Platil(a) jste vždy řádně své splátky:
Varianta hypotéky:
Váš-email:
Vaše telefonní číslo:
HYPOTÉKA NA DRUŽSTEVNÍ BYT HYPOTÉKA NA REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKA NA DŮM HYPOTÉKA NA BYT HYPOTEČNÍ KALKULAČKA NOVOSTAVBY PRAHA
hypotéka na pozemek