Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek Hypotéka na pozemek
Výše hypotéky (celé koruny):
Doba splatnosti (celé roky):
Úroková sazba (aktuální sazby zde):
Výsledná splátka:

HYPOTÉKA NA KOUPI POZEMKU A NA STAVBU DOMU

Pokud kupujete pozemek a znáte již projekt a rozpočet budoucího domu (nebo máte smlouvu o dílo k jeho budoucí výstavbě), je možné vyřídit hypotéku na pozemek i na stavbu současně. Pro schválení úvěru bude v tomto případě potřeba také stavební povolení či ohláška stavebních prací.

Čerpání hypotečního úvěru probíhá nejčastěji postupně – oproti rostoucí zástavní hodnotě. Tedy úměrně tomu, jak roste samotná stavba, uvolňuje banka další a další peníze z úvěru. Banka nejprve zastaví kupovaný pozemek a později i rozestavěný dům.

Rozestavěný dům může katastr nemovitostí zapsat nejdříve v okamžiku, kdy je již jasný půdorys budovy (tedy při stavbě 1. nadzemního podlaží). Teprve poté je možné zřídit zástavu i na domě.

Chcete-li stavět dřevostavbu, nebo pokud nechcete do stavby dávat moc vlastních peněz, umožňují některé banky rozčerpat na začátku i větší částku, než by odpovídala aktuální hodnotě nemovitosti. Využívají se proto různé formy tzv. předhypotečního úvěru či hypotéky se „zrychleným čerpáním“.

Všechny banky požadují, aby stavba byla zakončena kolaudací. Jedná se o potvrzení stavebního úřadu, že dům je schopen užívání.

Jak financovat koupi a následnou výstavbu pomocí hypotéky?

Zásadní otázkou je správně vybrat hypotéku, která Váš záměr optimálně profinancuje. Některé banky stanovují limit na maximální velikost pozemku, omezují maximální výši hypotéky na pozemek a stanovují maximální poměr úvěru k výši budoucí zástavní hodnoty (tzv. LTV = „loan-to-value“). Pokud plánujete stavět svépomocí, je při výběru banky důležité uvážit, budete-li schopni bance dokládat jednotlivé faktury (například za materiál, za elektrikáře apod.) a teprve oproti nim čerpat úvěr. Některé banky totiž umožňují čerpat i celý úvěr bez faktur – na Váš účet. Že peníze používáte opravdu na stavbu domu, to dokážete bance rostoucí stavbou a finálně pak hotovým novým domem.

Která banka bude nejlépe odpovídat Vašim představám? Naši hypoteční odborníci Vám s výběrem vhodné banky rádi a bezplatně poradí.

Jméno:
E-mail:
Mobil:
Město:
Vzkaz:
Datum a čas:
Výše hypotéky :
Preferovaná splatnost hypotéky (max. do 70 let věku):
Platil(a) jste vždy řádně své splátky:
Varianta hypotéky:
Váš-email:
Vaše telefonní číslo:
HYPOTÉKA NA DRUŽSTEVNÍ BYT HYPOTÉKA NA REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKA NA DŮM HYPOTÉKA NA BYT HYPOTEČNÍ KALKULAČKA NOVOSTAVBY PRAHA
hypotéka na pozemek